Aktuality ze života školy – školní rok 2017/2018

Výsledky sběru papíru

V rámci rychlého sběru papíru ve dnech 11. – 13. 6. 2018 bylo na ZŠ a MŠ nasbíráno celkem 2670 kg papíru, z toho na MŠ 542 kg. Všichni sběrači …..

 

Turistický kurz

Ve dnech 11. – 13. 6. 2018 se někteří žáci naší školy zúčastnili turistického kurzu. První den jsme jeli na kolech z Březové do kempu …..

 

Vlasy pomáhají

Několik paní učitelek a několik báječných žaček naší školy se – za vydatné podpory místní kadeřnice paní Pavlíčkové – zapojilo do projektu Nadačního fondu Grácie „Vlasy pomáhají“ na pomoc těm, kteří o své vlasy vlivem nemoci přišli. Více …..

 

Březovský (víceméně) 5-boj

Dne 30. 5. se na naší škole uskutečnil Březovský (víceméně) 5-boj. Zúčastnilo se 10 tříd. My deváťáci jsme bojovali proti osmákům. …..

 

Hasík

Šestá třída byla ve Vítkově na Hasíkovi v hasičské zbrojnici. Ukazovali nám, co všechno potřebují k tomu, aby třeba vyprostili lidi z auta bez toho, aby jim ublížili. A taky …..

 

Soutěž Sudoku

Ve středu 16. 5. 2018 se na naší škole uskutečnil další ročník soutěže ve hře Sudoku. Soutěž byla dvoukolová a v každém kole …..

 

Atletický čtyřboj

V pátek 11. května se družstva dívek a chlapců naší školy zúčastnila Okresního finále v atletickém čtyřboji 5. tříd. …..

 

Soutěž Zlatý list

Dne 9. 5. se část 8. třídy vydala (již po několikáté) do obce Břidličná, kde se uskutečnilo krajské kolo přírodopisné soutěže Zlatý list. …..

 

Březovský trojskok

Ve středu 9. 5. 2018 se v tělocvičně uskutečnila soutěž s názvem Březovský trojskok. Skládala se ze tří disciplín. První se skákalo z místa do dálky. Potom jsme …..

 

Březová má talent – finále

Dne 22. 3. se na naší škole konala soutěž Březová má talent. Byla vysoká účast jak diváků, tak i účinkujících. Soutěž moderovali Jakub Verner a Daniel Kopýtko, kterým se podařilo ovládnout publikum svým humorem, ale i nečekaným …..

 

Pěvecká a výtvarná soutěž

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se šest žáků naší školy zúčastnilo Výtvarné a pěvecké soutěže na ZŠ Vítkov. Dvě žákyně 6. třídy obsadily druhá místa: …..

 

Překvapení u oběda

Dne 21. 3. jsme měli u oběda překvapení. Navštívil nás šéfkuchař, který pro nás vyrobil dezert. K němu povídal historku, která zaujala všechny žáky i zaměstnance. …..

 

Březovský Tarzan

Dne 20. 3. se uskutečnila soutěž jménem Březovský Tarzan. Soutěžily tam 1., 2., 3., 4. a 5. třídy. Museli jsem překonat různé překážky, jako například podlézt kozu, vylézt po lavičce na žebřiny, …..

 

Březová má talent – casting

Dne 13. 3. 2018 se u nás ve škole uskutečnil casting soutěže Březová má talent. Zúčastnit se mohly všechny děti, které chtěly ukázat svůj talent. Ať už to bylo hraní na hudební nástroje, zpěv, gymnastika, …..

 

Lyžařský výcvik

Ve dnech 25. 2. – 2. 3. 2018 jsme vyjeli na chatu Lucka, která se nachází v oblasti Karlov pod Pradědem. Letos na lyžařský kurz jela klasicky stejná sestava instruktorů, až na pár výjimek: …..

 

Soutěž ve šplhu

Dne 22. 2. 2018 se konala soutěž ve šplhu v Opavě. Na tuto soutěž nás jelo 8 kluků. Byly dvě kategorie: starší a mladší. Mladší kategorii zastupovali tito žáci: Filip Stošek, Vlastimil Klein, Jakub Vícha a Vítek Slípek. Za starší …..

 

Zaječí krmelec

V lesích kolem naší školy je na toulkách přírodou vidět hodně srnek i daňků. Zajíců je však pramálo. Nemají zde tolik potřebné remízky, do kterých by schovali své dlouhé uši a zvědavé čumáčky. …..

 

ODPOLEDNE PLNÉ POEZIE aneb MLUV A NEMLČ

Recitačka skončila. Čí báseň se líbila? Kdo che vidět výsledečky, musí kliknout na tři tečky …..

 

Beseda o Číně

V úterý 19. 12. jsme měli besedu o Číně s bývalou žákyní naší školy Ivanou Hansgutovou. Měla připravenou krátkou prezentaci doprovázenou zajímavým povídáním o její návštěvě a studiu v Číně. …..

 

Šplháme na K2

Od začátku října do poloviny prosince probíhal na naší škole neobvyklý projekt s názvem Šplháme na K2. Kdo neví, co to je K2, tak se jedná o druhou nejvyšší horu světa, která se nachází v Himalájích a měří 8611 m. …..

 

Ukázková hodina v 1. třídě

Jak už se stalo na naší škole tradicí, i letos jsme připravili pro rodiče našich prvňáčků ukázkovou hodinu v 1. třídě. Od začátku školního roku uběhly už tři měsíce a děti udělaly v učení veliké pokroky. A tak jsme si řekli, že nastal čas, abychom předvedli, co už umíme. …..

 

VZPoura úrazům

Na naší škole se v listopadu uskutečnila beseda o úrazech a jejich důsledcích. Besedou nás provázela paní Jarmila Onderková, která je po autonehodě na vozíku. Vyprávěla nám o tom, jak se jí stal její úraz a jak to zpočátku musela zvládat fyzicky i psychicky. …..

 

Turnaj v kopané

Dne 28. 11. v úterý se na naší škole konal turnaj ve fotbale. Turnaj byl naplánován na čtvrtou a pátou vyučovací hodinu. Hráči byli rozděleni do dvou skupin na mladší a starší. …..

 

ZOO Ostrava – přírodopisná soutěž

Jednoho dne v listopadu se osmá třída pod vedením paní učitelky Burdíkové a paní učitelky Gajdičiarové vydala na soutěž do ostravské ZOO. Už ve vlaku se mnozí šprtali a báli se, že to bude těžké. …..

 

Beseda s horolezcem a závodníkem Tomášem Petrečkem

Dne 2. 11. 2017 se na naší škole konala beseda s opavským horolezcem a extrémním sportovcem Tomášem Petrečkem, který uskutečnil výstup na himalájské vrcholy Gasherbrum I a II. …..

 

Beseda o zdravotně postižených lidech

Dne 20. 10. 2017 na naší škole proběhla beseda o zdravotně postižených lidech. Žáci 1. – 4. ročníku si zde vyzkoušeli třeba jízdu na invalidním vozíku. Hráli jsme si také na zrakově postižené a zkoušeli jsme psát slepecké písmo na stroji pro Braillovo písmo. …..

 

Projekt 72 hodin

V pátek 13. října jsme se svými spolužáky popadli hrábě, někteří metlu, jiní krumpáč a v průběhu dopoledne jsme se pustili s vervou do práce v areálu školy a dolní mateřské školky. …..

 

Zastávka v novém hábitu

Dozvěděly jsme se, že v mnohých vesničkách se začaly malovat autobusové zastávky. Jelikož chceme, aby naše rodná víska byla hezká, rozhodly jsme se, že naši čudnou zastávku vymalujeme. …..

 

Vítkovský Hasík

Dne 11. 10. jsme po první vyučovací hodině jeli s paní učitelkou Wagnerovou a paní učitelkou Foltisovou do Vítkova na hasičskou a záchrannou stanici. …..

 

Svatováclavský běh 2017

Dne 29. září tohoto roku se uskutečnil jako každý rok Svatováclavský běh na počest našeho patrona sv. Václava, kterého se účastní celá škola. …..

 

Anglický týden s Noahem

Na začátku školního roku 2017/2018 se někteří z nás zúčastnili anglického týdne s rodilým mluvčím Noahem. Noah pochází z USA, ale už pár let pracuje v Česku. …..

 

Přespolní běh – závod okolo „Sádráku“

Dne 12. 9. vyrazilo 11 žáků (5 holek a 6 kluků) naší školy na závody v přespolním běhu v Opavě. Ráno jsme tam jeli autobusem. Z autobusové zastávky jsme šli na náměstí. Tam byl na 10 minut rozchod a pak jsme šli kolem řeky k Stříbrnému jezeru. …..