Aktuality ze života školy – školní rok 2018/2019

Besedy o cizích zemích s našimi absolventy

V průběhu školního roku školu navštívili naši bývalí žáci, aby žákům druhého stupně často i 2 hodiny vyprávěli o zemích, které procestovali. V říjnu Barbora Pluhaříková – střední Amerika, v prosinci Matyáš Mička – USA, v červnu Adéla Šamárková – Thajsko. Děkujeme …..

Beseda s Policií ČR

Dne 19. 6. v naší škole proběhla beseda se zástupci Policie České republiky. Povídali jsme si s nimi o chování a přestupcích, za co a na jak dlouho bychom šli do vězení, na co si máme dávat pozor na sociálních sítích …..

Starší mladším

Již tradiční akcí na konec školního roku je Starší mladším aneb Velcí malým. Letos naše 7. třída pořádala program pro školkáčky. Bylo tam asi 14 stanovišť, kde si děti …..

Atletický čtyřboj

Každým rokem se koná Okresní finále v atletickém čtyřboji. Pan učitel vybere ty nejlepší sportovce z naší školy a jedeme s ním na určité míst. Letos …..

Dětský den

Dne 31. 5. se na škole uskutečnil dětský den. Každý obdržel papírek s kolem štěstí a s balíčkem. Z atrakcí zde bylo: trampolína, skákací hrad, policie, hasiči, lukostřelba a …..

Atletický trojboj

V pátek 24. května se vybraní žáci čtvrté a páté třídy naší školy zúčastnili okresního finále v atletické trojboji v Opavě. V silné konkurenci 32 družstev se naši borci …..

Přírodovědná soutěž Zlatý list

Dne 9. 5. 2019 se naše silná šestka ze 7. třídy Aneta, Anička, Filip, Víťa, Šimon a Adam zúčastnila přírodovědné soutěže v Břidličné. Museli jsme časně ráno …..

Den čarodějnic

Na 30. dubna si žáci 9. ročníku připravili pro první stupeň Den čarodějnic. Celkem zde bylo 8 stanovišť: 1) učení létání na koštěti v chodbě u tělocvičny, …..

Kapka vody

Dne 26. dubna se uskutečnil Den Země na téma Kapka vody. Bylo šest stanovišť: Voda a rekreace, Lázeňství a minerální vody, Přehrady ČR, Ochrana a spotřeba …..

Den mláďat

26. 4. jsme se do školy určitě všichni těšili. Jeli jsme totiž do Opavy na zemědělskou školu na Den mláďat. Učili jsme se jen jednu hodinu a pak jsme vyrazili spolu s …..

Soutěž žáků ZŠ v technických dovednostech

Ve středu 24. dubna 2019 se dva žáci šestých tříd – Petr Marciňa a Matěj Murin – zúčastnili okresního finále Soutěže žáků ZŠ v technických dovednostech na Střední škole technické …..

Turnaj ve vybíjené

Ve středu 24. 4. proběhl na naší škole turnaj ve vybíjené. V první kategorii žáků 4. – 6. ročníku proti sobě bojovalo 6 družstev a nejlépe si vedli žáci 5. třídy ve složení …..

Sokolník

V úterý 9. 4. 2019 naši školu navštívil pan sokolník. Vstoupení se konalo venku. Byly tam všechny třídy naší školy, školkáčci, paní učitelky a učitelé. Nejdřív  …..

Londýn 1.-6. 4. 2019

Dne 1. 4. v 7 ráno jsme se sešli před budovou školy, kde na nás čekal autobus, se kterým jsme jezdili po celou dobu zájezdu. Když jsme vstoupili do …..

Jumping Drums

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 navštívila školu bubenická skupina Jumping Drums. Všichni se na vystoupení těšili a spolužačka Věrka si na sebe vzala tričko s nápisem Jumping  …..

Beseda s panem Dostálem

Dne 22. 3. 2019 nám (žákům 7., 8. a 9. třídy) pan Vítězslav Dostál přišel říct něco o svých cestách po světě na kole. Pan Dostál je cestovatel a cyklista, který v letech 1994-1997 …..

Masopust

Dne 5. 3. 2019 se v naší škole uskutečnil masopustní průvod. Každý z nás si měl přinést nějakou masku, kterou si poté oblékl. V kostýmu však nepřišli jen žáci, ale také učitelé …..

Březovský Tarzan

V pátek 1. 3. 2019 si děti 1. – 4. ročníku vyzkoušely, jaké je to být Tarzanem. Neohroženě a s vervou se každé z nich vydalo na …..

Odpoledne plné poezie aneb Mluv a nemlč

Další ročník recitačky za námi,                                                                                                       i výsledky už jsou známy.                                                                                                              A našich pět modrých teček                                                                                                           ukážeme vám výsledeček  …..

Lyžařský výcvik

Ve dnech 17. – 22. 2. jsme se vydali na lyžařský výcvik do Jeseníků, na Malou Morávku na chatu Lucka. Na chatu jsme přijeli …..

Kdo hraje, ten jede

Na naší škole proběhl dne 18. 2. 2019 festival deskových her „Kdo hraje, ten jede“ v rámci projektu MAP Vítkovsko II, o jehož realizaci …..

Exkurze do firmy Prestar a na Střední školu technickou

Ve středu 23. ledna 209 se všichni kluci z 9. a 8. třídy vydali na výlet do Opavy na Střední školu technickou na Kolofíkově …..

Beseda o alkoholu

V úterý 15. 1. k nám přijela paní, přijela nám udělat povídání o alkoholu. Povídali jsme si o výhodách a nevýhodách, funkcích. Proč je v některých zemích zakázaný …..

Vánoční besídka

Je tady prosinec, nejkrásnější a nejkouzelnější měsíc v roce. K prosinci už tradičně patří vánoční představení, na které se každý rok   …..

Výlet do Vídně

Dne 5. 12. se všichni zúčastňující se zájezdu sešli na vlakovém nádraží v Hranicích na Moravě. Všichni jsme se rozloučili s rodiči, šli   …..

70 + 1

V pátek 16. listopadu 2018 proběhla oslava 70. + 1. výročí školy. Akce byla dle dosavadních zpráv zdařilá. Účast byla hojná, děkujeme všem návštěvníkům – nejvyšší účasti dosáhl ročník absolventů 1987/88.

Velké poděkování patří všem maminkám, babičkám i dalším rodinným příslušníkům a samozřejmě dětem za upečení nádherných dortů.   …..

Soutěž v SUDOKU

V úterý 13. 11. se uskutečnila soutěž v sudoku na Základní škole Otická v Opavě. Do soutěže se přihlásilo 21 žáků z 6. až 9. třídy. Od nás z Březové se zúčastnili tři soutěžící: Eliška …..

Slavnostní vysazení stromu republiky

Dne 26. října 2018 se všechny třídy ZŠ a MŠ Březová zúčastnily sázení našeho národního stromu jako připomínku k 100letému …..

Návštěva Ostroje a Střední školy technické – projekt OKAP

Dne 18. 10. se 8. třída společně s žáky z 9. třídy z Hradce nad Moravicí vydala na prohlídku Střední školy technické a firmy Ostroj v Opavě …..

Návštěva Úřadu práce v Opavě

Dne 15. října 2018 jela devátá třída na Úřad práce do Opavy. Nejprve nám ukázali prezentaci a řekli nám např., na jaké obory …..

Beseda Mnichov 1938

V pátek 12. 10. 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili besedy k 80. výročí Mnichovské dohody. Průběh besedy vám přiblíží práce několika žáků 7. ročníku: …..

Projekt 72 hodin

Dne 11. října 2018 jsme se zúčastnili projektu 72 hodin. Vypravili jsme se do mateřské školy u kostela a tam hrabali listí, pleli a …..

Beseda s bývalou žákyní

Dne 9. 10. byla 9. třída součástí prezentace jedné z bývalých žaček naší školy Barbory Pluhaříkové. Beseda byla o …..

Výlet do archivů v Opavě

Dne 27. 9. třída VI. B odjela na exkurzi do opavských archivů. Celkem jsme navštívili dva – zemský a okresní. V zemském archivu …..

Svatováclavský běh

27. září byl jako každý rok uspořádán běh na počest svatého Václava. Trasa nebyla moc dlouhá pro druhý stupeň a určitě ani …..

Běh okolo Stříbrného jezera

Dne 20. 9. 2018 ve čtvrtek jsme se někteří zúčastnili okresního běhu okolo Stříbrného jezera. Běhu se zúčastnilo 6 kluků a 10 holek. Jako doprovod …..

Pes pro tebe – povídání o výcviku vodících a asistenčních psů

Ve středu 19. 9. 2018 navštívila školu naše bývalá žákyně Martina Šípková se dvěma čtyřnohými společníky. Její povídání s žáky 1. až 4. třídy …..

Anglický týden s Noahem

Jako předešlé roky, tak i letos se u nás na škole v Březové uspořádal anglický kurz. Kurz se konal v datech od pondělí 10. 9. do pátku 14. 9. a byl určen pro …..

Aktuality ze života školy – šk. rok 2017/2018 zde