Aktuality ze života školy – školní rok 2019/2020

 

Distanční vzdělávání (neboli Výuka na dálku)

Distanční výuka (textem i obrazem) očima žáků:…..

 

Výtvarná soutěž „Život bez školy – v karanténě“

Všechny příspěvky, které přišly do soutěže, byly krásné, a proto byly všechny odměněny. …..

 

Mé setkání s přírodou a se zvěří

Zapojili jsme se do výtvarné soutěže s názvem „Mé setkání s přírodou a se zvěří“, kterou vyhlásil Okresní myslivecký spolek Opava. Slavnostní …..

 

Recitační soutěž – okrskové kolo

20. února 2020 se uskutečnil další ročník recitační soutěže, kterého se zúčastnilo více než 40 žáků 1. – 9. třídy. Vybraní vítězové jednotlivých …..

 

Kdo hraje, ten jede – finále soutěže v deskových hrách

Žáci naší školy se 21. 2. 2020 účastnili v rámci projektu MAP Vítkovska II finále soutěže v deskových hrách, o jehož realizaci se postaraly Místní …..

 

Vaření s Větřkovicemi

V letošním školním roce nás již podruhé navštívili žáci ZŠ a MŠ Větřkovice, abychom si společně připravili něco na zub. Co to konkrétně bylo, …..

 

ODPOLEDNE PLNÉ POEZIE aneb MLUV A NEMLČ

Recitačka skončila.                                                                                                                       Čí báseň se líbila?                                                                                                                      Kdo chce vidět výsledeček,                                                                                                          musí kliknout na 5 teček. …..

 

Březovský Tarzan

Letošní Tarzan byl jako vždy výborný. Nejvíc se mi na něm líbily dvě duchny, kterými jsem musel projít. Tarzana jsem letos vyhrál. A těším se …..

 

Vaření s hotelovou školou

Před několika dny jsme vařili s hotelovou školou. Čtyři holky z deváté třídy a dva kluci z osmé třídy spolu se studentkami Střední školy hotelnictví …..

 

Soutěž ve šplhu

Dne 13. 2. se na škole Šrámkova uskutečnila soutěž ve šplhu. Pan učitel Čech poskládal tři týmy. Nejprve soutěžili mladší žáci ve složení: …..

 

Ptačí krmítko do každé rodiny

Dne 12. 2. k nám přijel pán ze Vsetína. Čtvrtou a pátou hodinu jsme my, žáci 8. třídy (a odpoledne deváťáci), vyráběli krmítka pro ptáčky. …..

 

Návštěva Střední školy technické a Strojírny Vehovský – projekt OKAP

Dne 29. 1. 2020 se žáci 8. třídy spolu s několika žáky 9. třídy zúčastnili exkurze v SŠT Opava a ve Strojírně Vehovský v Oticích. Vyjeli jsme …..

 

Lyžák 2020

Konečně tu byla neděle. Všichni jsme byli natěšeni na lyžák a nedočkavě čekali na autobus. Náhle jsme v dálce zahlédli ten velký cestovní …..

 

Mik, miku, mik, miku, Mikuláš

V pátek 6. 12. 2019 zavítal do naší školy Mikuláš se svými pomocníky. Hodným dětem rozdal perníčky a ty zlobivé, když zazpívaly pěknou …..

 

Plazi, jak je neznáte

Na 2. prosince jsme pro žáky 7. třídy objednali besedu na téma Plazi, jak je neznáte. Mladý lektor z Frýdku-Místku nejen, že zajímavě vyprávěl …..

 

Don Quijote de la (M)Ancha

Dne 27. 11. 2019 se 7. A, 7. B, 8. a 9. třída vydaly do hradeckého kina Orion na divadelní představení „Don Quijote de la (M)Ancha“. V představení …..

 

Exkurze do Osvětimi

Dne 26. 11. jsme se vydali na exkurzi do Osvětimi. V 5.30 jsme vyjížděli od Základní školy v Březové a jeli jsme ještě pro žáky ze Skřipova a potom už …..

 

Návštěva Střední školy technické a Isotry – projekt OKAP

V úterý 19. 11. 2019 jelo 20 žáků 8. třídy na exkurzi do SŠT Opava. Kdo neví, co to je, tak je to Střední škola technická v Opavě. Když jsme přijeli, dostali jsme …..

 

30. výročí Sametové revoluce

Ve čtvrtek 14. listopadu jsme si ve škole připomněli 30. výročí Sametové revoluce. Projektového dne se zúčastnili žáci 5. až 9. ročníku. Jejich postřehy …..

 

Kdo hraje, ten jede – školní kolo soutěže v deskových hrách

Žáci naší školy se 8. 11. 2019 účastnili v rámci projektu MAP Vítkovska II školního kola soutěže v deskových hrách. O realizaci se postaraly Místní akční skupina …..

 

Vaření s Vítkovem

Dne 7. 11. 2019 jsem spolu s žáky ze ZŠ Vítkov vařili v naší cvičné kuchyňce. Připravili jsme zeleninovou polévku, kuřecí maso na přírodno, brambory, palačinky …..

 

Svatováclavský doběh

Motivováni zájmem našich dětí, rozhodli jsme se uspořádat dne 7. 11. pro žáky druhého stupně tzv. „Svatováclavský doběh“.  A ačkoli se počasí ještě ráno …..

 

Finanční gramotnost

Ve dnech 10., 17. a 24. října 2019 se žáci 8. třídy zúčastnili „školení“ o finanční gramotnosti. V prvním dvouhodinovém semináři se dozvěděli, z jakých …..

 

Posvícení – karmaš

V pátek 18. 10. jsme si ve škole připomněli starý lidový zvyk známý jako posvícení, u nás mu říkáme také hody nebo karmaš. Tento svátek se slavil ve vesnicích …..

 

Návštěva planetária

Ve čtvrtek 17. 10. jsme navštívili planetárium v Ostravě. Dostali jsme průvodkyni, která nám popisovala, k čemu slouží vystavené exponáty, a ukazovala nám …..

 

Branný pochodový den

Ve středu 16. října jsme šli na branný pochod. Od školy jsme šli směr Gručovice. V Gručovicích jsme se zastavili na místním hřišti, kde jsme posvačili a hráli hry. …..

 

Návštěva sběratele hlavolamů

V úterý 15. října naši školu již po několikáté navštívil jeden z nejvýznamnějších sběratelů hlavolamů v České republice, pan Dušan Lederer z Větřkovic. …..

 

Projekt 72 hodin

Dne 11. 10. jsme se společně s 8. třídou zúčastnili projektu 72 hodin. Hned po první hodině jsme se šli převléknout do šaten a následně si venku rozdali …..

 

Orientační běh

V letošním školním roce se na naší škole se závody doslova „roztrhl pytel“. Zatím posledním během, který si žáci 5. až 9. třídy mohli zkusit, byl v pátek 4. října …..

 

Svatováclavský běh

V pátek 27. září se na naší škole uskutečnil tradiční závod v přespolním běhu (a to doslova, protože část trasy vedla přes pole) – „Svatováclavský běh“. Jako první …..

 

Běh okolo Stříbrného jezera

Dne 24. 9. se šest chlapců a šest děvčat z naší školy zúčastnilo přespolního běhu kolem Stříbrného jezera. Vyjeli jsme v průběhu čtvrté vyučovací hodiny. …..

 

Život bez/s cigaretou

V pondělí 23. září 2019 se několik žáků naší školy zúčastnilo slavnostního vyhlašování výsledků výtvarné soutěže „Život bez/s cigaretou“, kterou pořádal Městský …..

 

Nehodou to začíná

Dne 18. 9. jsme se zúčastnili v Opavě v kině Mír besedy s názvem „Nehodou to záčíná“, která byla určena pro žáky 9. tříd ZŠ a …..

 

Zdravotnické školení

Dne 17. září 2019 se žáci sedmých tříd a poté i osmé a deváté třídy zúčastnili školení první pomoci, které vedla Slezská univerzita v Opavě. Školení bylo …..

 

Tradiční kurz angličtiny

4. – 6. září se v naší škole opět konal kurz angličtiny s Noahem. Tento kurz byl určen pro žáky 7. a 8. třídy. Zažili jsme hodně legrace při  …..