Aktuality ze života školy

Deskové hry

V pátek 8. 11. 2019 se na naší škole konala školní soutěž v deskových hrách, kterou pořádalo HRAcí DEskové Centrum LEGIE z Hradce nad Moravicí. Soutěže se zúčastnilo …..

Vaření s Vítkovem

Dne 7. 11. 2019 jsem spolu s žáky ze ZŠ Vítkov vařili v naší cvičné kuchyňce. Připravili jsme zeleninovou polévku, kuřecí maso na přírodno, brambory, palačinky …..

Svatováclavský doběh

Motivováni zájmem našich dětí, rozhodli jsme se uspořádat dne 7. 11. pro žáky druhého stupně tzv. „Svatováclavský doběh“.  A ačkoli se počasí ještě ráno …..

Finanční gramotnost

Ve dnech 10., 17. a 24. října 2019 se žáci 8. třídy zúčastnili „školení“ o finanční gramotnosti. V prvním dvouhodinovém semináři se dozvěděli, z jakých …..

Posvícení – karmaš

V pátek 18. 10. jsme si ve škole připomněli starý lidový zvyk známý jako posvícení, u nás mu říkáme také hody nebo karmaš. Tento svátek se slavil ve vesnicích …..

Návštěva planetária

Ve čtvrtek 17. 10. jsme navštívili planetárium v Ostravě. Dostali jsme průvodkyni, která nám popisovala, k čemu slouží vystavené exponáty, a ukazovala nám …..

Branný pochodový den

Ve středu 16. října jsme šli na branný pochod. Od školy jsme šli směr Gručovice. V Gručovicích jsme se zastavili na místním hřišti, kde jsme posvačili a hráli hry. …..

Návštěva sběratele hlavolamů

V úterý 15. října naši školu již po několikáté navštívil jeden z nejvýznamnějších sběratelů hlavolamů v České republice, pan Dušan Lederer z Větřkovic. …..

Projekt 72 hodin

Dne 11. 10. jsme se společně s 8. třídou zúčastnili projektu 72 hodin. Hned po první hodině jsem se šli převléknout do šaten a následně si venku rozdali …..

Orientační běh

V letošním školním roce se na naší škole se závody doslova „roztrhl pytel“. Zatím posledním během, který si žáci 5. až 9. třídy mohli zkusit, byl v pátek 4. října …..

Svatováclavský běh

V pátek 27. září se na naší škole uskutečnil tradiční závod v přespolním běhu (a to doslova, protože část trasy vedla přes pole) – „Svatováclavský běh“. Jako první …..

Běh okolo Stříbrného jezera

Dne 24. 9. se šest chlapců a šest děvčat z naší školy zúčastnilo přespolního běhu kolem Stříbrného jezera. Vyjeli jsme v průběhu čtvrté vyučovací hodiny. …..

Život bez/s cigaretou

V pondělí 23. září 2019 se několik žáků naší školy zúčastnilo slavnostního vyhlašování výsledků výtvarné soutěže „Život bez/s cigaretou“, kterou pořádal Městský …..

Nehodou to začíná

Dne 18. 9. jsme se zúčastnili v Opavě v kině Mír besedy s názvem „Nehodou to záčíná“, která byla určena pro žáky 9. tříd ZŠ a …..

Zdravotnické školení

Dne 17. září 2019 se žáci sedmých tříd a poté i osmé a deváté třídy zúčastnili školení první pomoci, které vedla Slezská univerzita v Opavě. Školení bylo …..

Tradiční kurz angličtiny

4. – 6. září se v naší škole opět konal kurz angličtiny s Noahem. Tento kurz byl určen pro žáky 7. a 8. třídy. Zažili jsme hodně legrace při  …..